A körömgomba (onychomycosis) számos embert érintő kellemetlen fertőzés. A gomba a hám apró, láthatatlan sebein vagy a köröm és a körömágy közti kis résen át is behatolhat a bőrbe, ahonnan roppant nehéz kiirtani, mert a köröm mintegy védőréteget jelent a burjánzó gombák számára.
Amennyiben a körmök hosszabb időn át sötét, meleg, nyirkos környezetben vannak (pl. nedves vagy rosszul szellőző cipőben, izzadó láb zárt cipőben vagy zokniban) kedvez a gomba terjedésének.
Körömgomba fertőzés tünetei
A körömlemezek megvastagodnak, lemezesen rétegződnek, feltöredeznek, deformálódnak, a felszínük mattá válhat, vagy besötétedik. Nehezen vághatóak lesznek, sőt a fertőzött köröm elválhat a körömágytól. A körömgomba nem múlik el magától, mi több, kezelés nélkül rosszabbodhat is, és az addig egészséges körmöket is megfertőzheti.
Körömgomba fertőzés hatékony kezelése lézerrel
A lézeres kezelés során speciális, nagy energiájú lézer fényével, sérülés és fájdalom nélkül kezeljük a gombás körmöt. A lézer fénye megöli a körömben és a lágyrészbe lévő gombákat.
A kezeléseket NdYAG lézerrel 4 alkalommal, hetente egyszer végezzük, majd amint az egészséges körömlemez növekedésnek indul, fenntartó kezeléssel eleinte 4-8 hetente, majd 2-3 havonta a köröm lenövéséig végezzük.